Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

W jakich gałęziach przemysłu używa się przemysłowych filtrów - czytaj na ten temat nieco więcej

Normy ekologiczne jakie obowiązują nas od chwili wstąpienia do Unii Europejskiej są istotnie niezmiernie rygorystyczne. Dobrze obrazuje tą sytuację afera z silnikami jednego z bardziej znanych wytwórców czterokołowców. Oszukiwał on w trakcie testów tak, ażeby w dokumentacji silniki spełniały wyśrubowane normy emisji szkodliwych spalin. Nie oznacza to wcale, że normy o jakich mowa są niepotrzebne, jednak świadczy to o tym, iż niezmiernie trudno jest je spełnić.
Sprostanie temu zadaniu jest możliwe dzięki użyciu specjalistycznych narzędzi do oczyszczania powietrza. Jednym z podstawowych elementów tychże sprzętów są profesjonalne filtry Mann. Wykorzystywane one są wszędzie tam gdzie występuje wysokie zapylenie, na przykład w kopalnictwie gdzie nieodzowne są bardzo wydajne instalacje filtrujące powietrze w taki sposób by dało się w miejscu pracy oddychać normalnie ograniczając niebezpieczeństwo poważnych chorób płuc, typowych dla tego rzemiosła - kliknij tutaj. Filtry Donaldson to z kolei inny rodzaj filtrów. Wykorzystuje się je w energetyce, dla przykładu filtry Donaldson instaluje się w kominach elektrowni w taki sposób, ażeby obniżyć emisję zanieczyszczeń.
filtr
Author: iowfilter.com
Source: iowfilter.com
Oczywiście przemysł (zobacz także filtr patronowy) wydobywczy jak też energetyka to nie jedyne dziedziny gospodarki w których wykorzystuje się filtry Mann. Przemysł (zobacz także Filtry dla przemysłu) chemiczny stosuje je nie tylko w do oczyszczania atmosfery ale również w instalacjach oczyszczających przykładowo w wytwórniach nawozów do czyszczenia gazów używanych do produkcji. Przemysłowe filtry Donaldson wykorzystywane są również w przemyśle spożywczym, przykładowo przy produkcji piwa gdzie jednym z najważniejszych elementów jest czysta woda.


Może się to wydawać zadziwiające jednak filtry Donaldson stosuje się też w instalacjach zapobiegających wybuchowi, dla przykładu w wytwórczości części z metali lekkich takich jak glin albo nowoczesne materiały z kompozytów, zatem bardzo lekkich surowców jednakże bardzo mocnych. Stosuje się je także w przemyśle samochodowym oraz do produkcji wyczynowego sprzętu sportowego - podczas produkcji tych przedmiotów zachodzi duże zapylenie - dowiedz się więcej ze strony . Dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo wybuchu pyłu. Bez filtrów niemożliwa byłaby tego typu produkcja. Stosuje się je również w elektronice gdzie wymagana bywa sterylność.