Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/autos24.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o auto, jakim rzadko jeździmy? - przewodnik

Przez wzgląd na coraz to większe korki mieszkańcy wielkich aglomeracji chętniej podróżują do pracy komunikacją miejską czy też rowerami aniżeli czterokołowcem. Nawet jeżeli samochód został przez nich już dawno zapomniany a korzystają z niego tylko kilka razy w roku, nie zwalnia to z jego regularnego serwisowania. Ci, którzy myślą, że epizodyczne używanie samochodu upraszcza eksploatację i minimalizuje jej koszty, są w błędzie.


Rzecz jasna koszty powiązane z tankowaniem z całą pewnością będą niższe. Jednakże nazbyt długi odpoczynek pojazdu z całą pewnością odbije się na podzespołach, jakie w czasie postoju czasami zużywają się prędzej aniżeli przy zwyczajnej eksploatacji, także serwis aut francuskich (więcej serwis aut francuskich kraków) powinien być odwiedzany równie systematycznie.

opony samochodowe
Author: Supermac1961
Source: http://www.flickr.com
Co ulega uszkodzeniu w okazjonalnie użytkowanym aucie? Przede wszystkim znacznie prędzej swoje własności traci olej silnikowy, zwłaszcza jeżeli jest mineralny. Odporniejsze na zużycie są oleje syntetyczne, jakie niestety nie zawsze nadają się do wykorzystywania we wszystkich pojazdach. W sporadycznie wykorzystywanym samochodzie olej musi być wymieniany nagminniej aniżeli w wypadku standardowego użytkowania. Opóźnienie jego wymiany może grozić unieruchomieniem silnika. W samochodzie, jakim jeździ się sporadycznie, szybszemu wyeksploatowaniu ulegają też opony. Gumy stojące dłuższy czas w jednakowej pozycji nie jedynie znacznie wcześniej parcieją, lecz też niemiarowo się zużywają a także tracą swoją sztywność.

Źródło informacji -

By temu zapobiec, możemy co tydzień czy dwa przesuwać auto o kilka centymetrów. Można także po prostu przejechać się nim po okolicy.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Czemu nie można jeździć na starych oponach? Stare ogumienie może zrobić się nadmiernie lepkie bądź stwardnieć a przez to o wiele łatwiej ulec kruszeniu. Z wiekiem gumy są też coraz bardziej podatne na odkształcanie. Żywotność nieczęsto używanych opon na pewno wydłuży wyższe ciśnienie, nie można jednakże przekraczać wartości zalecanych przez fabrykanta o 20procent.


Cotygodniowa przejażdżka tak używanym samochodem jest potrzebna nie wyłącznie z punktu widzenia ogumienia, lecz przede wszystkim po to, ażeby pozbyć się wilgotności zgromadzonej w silniku, na elementach układu wydechowego, a również w innych podzespołach. Jeżeli tego nie zrobimy, w pojeździe pojawi się korozja jednego lub [anodowanie aluminium] kilku podzespołów, jaka może zwyczajnie go unieruchomić. Raz na tydzień skrupulatnie obejrzyj pojazd. Czasami może być konieczna regeneracja belki Citroen.